Профілактичні роботи

Працівники Служби порятунку Чернівецького районного управління провели інформаційно-роз'яснювальний рейд серед населення у селі Камянка, Камянецької громади. Під час рейду жителів села ознайомили з основними правилами пожежної безпеки в зимовий період, вручили навчальні буклети та листівки з основними правилами безпеки. Фахівці ДСНС звернули особливу увагу на випадки отруєння чадним газом та пожежі зі смертельними насліками, що трапилися через людську недбалість та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Під час спілкування з людьми фахівці служби порятунку акцентували на причинах виникнення пожеж у помешканнях та необхідності проведення запобіжних заходів, спрямованих на недопущення загорання через несправність електрообігрівальних приладів та пічного опалення.

Держпраці - про зміни в розмірах заробітної плати у 2024 році

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», з першого січня 2024 року мінімальна заробітна плата в країні становить 7 100 гривень. У погодинному розмірі - 42,6 гривні. Наступне збільшення заробітної плати заплановано Урядом у квітні 2024 -го. Згідно з Основним фінансовим документом, з першого квітня вона становитиме 8 тисяч гривень, погодинна оплата - 48 гривень. Державна служба України з питань праці інформує: належна виплата заробітної плати - обов’язок роботодавця. Чинним законодавством про працю визначено вимогу щодо періодичності виплати заробітної плати працівникам трудових колективів підприємств, установ, організацій. Роботодавець повинен виплачувати заробітну плату працівникові не рідше двох разів на місяць. Суб’єкт господарювання не має права в односторонньому порядку ухвалювати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством. Статтею 110 Кодексу законів про працю України встановлено, що при кожній виплаті заробітної плати власник, або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника про розміри оплати праці, про дані, що належать до періоду, за який проводиться оплата праці, а саме: загальна сума заробітної плати з детальним розшифруванням за видами виплат; розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати; сума, що належить до виплати. Повідомлення роботодавцем працівника про заробітну плату повинне проводитися при кожній виплаті.