Обстеження умов проживання дітей.

Службою у справах дітей Камʼянецької сільської ради, інспектором ЮП ЧРУП ГУНП, разом із поліцейським офіцером громади, спеціалістом Центру надання соціальних послуг, проведено спільний профілактичний рейд на території громади. Мета - перевірка умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З батьками дітей проведено роз’яснювально - профілактичну роботу щодо належного виконання батьківських обов’язків, дотримання санітарно-гігієнічних норм у житлових приміщеннях, недопущення домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми, зловживання алкогольними напоями, пошуків роботи та працевлаштування за місцем проживання. Служба у справах дітей звертає увагу, що саме батьки несуть персональну відповідальність за належне виконання обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей.

Рейд обстеження умов проживання

Службою у справах дітей Камʼянецької сільської ради разом із інспектором СЮП, та директором ЦНСПП здійснено рейд та обстежено умови проживання дітей, проведено профілактичні бесіди з батьками щодо належного виховання та утримання дітей в сім’ї, попередження нещасних випадків, попередження насильства в сім’ї, бродяжництва, а також про необхідність контролю за дітьми у вільний від навчання час. Попереджено про адмінвідповідальність за ст. 184 КУпаП у разі неналежного виконання батьківських обов’язків та складені відповідні акти обстеження умов проживання дітей. Подібні заходи здійснюються з метою попередження порушення прав дітей, а також підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Рейд обстеження умов проживання

Захід присвячений протидії насильству.

07.12.2023 р. Службою у справах дітей Кам’янецької сільської ради в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» здійснено захід спільно з ЮП ЧРУП в Кам’янському ліцеї. Дітям донесено інформацію про види, форми насильства, а також які наслідки переживає людина після вчиненого над нею насильства. Роздано буклети з довідковою інформацією, щодо гарячих ліній та подивилися інформаційний короткометражний фільм про форми та наслідки насильства.

Спецпроєкт "Людина для людини"

До Дня працівника соціальної сфери Національна соціальна сервісна служба України спільно з Міністерством соціальної політики та за підтримки Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей реалізовує спецпроєкт «Людина для Людини». У зв'язку з цим, проводиться збір історій про соціальних працівників, які працюють з дітьми, аби популяризувати цю професію та розповісти про спеціалістів, які сумлінно ставляться до своєї роботи, виконуючи її щодня. Просимо до 17 листопада 2023 року взяти активну участь працівників у сфері соціального захисту дітей та сім'ї у проєкті «Людина для Людини», перейти за посилання на Google-форму для збору історійhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfKX2bgRigjW7glpiFhPqLPzA2NyJJ-F5yCDKb2RqGdAEKNRw/viewform

Як поводитися дітям в укритті

Діти хвилюються в укритті під час тривог – покажіть їм відео від #BraveKidsUkraine!❤️ Щоб малечі під час повітряних тривог було спокійніше, Міністерство освіти і науки України та Фонд Східна Європа запустили кампанію із психологічної підтримки. Щоб малеча почувалася в укритті спокійніше🥰 Відомі люди, лідери думок, музиканти, актори та блогери з України та з-за кордону записують короткі відеоролики. Відео містять слова підтримки, побажання, вправи, ігри та цікаві завдання — усе легко повторити, перебуваючи у сховищі. Адже під час повітряної тривоги дітям може бути тривожно, стресово і навіть страшно, а ці ролики допоможуть не нервувати в укриттях. Всі відео підготовлені за підтримки дитячої психологині Світлани Ройз – щоб було максимально безпечно, корисно і цікаво👌 #BraveKidsUkraine уже підтримав міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Впоратися зі стресом та віднайти внутрішні сили дітям вже допомагають переможці «Євробачення-2022» Kalush Orchestra, переможниця «Євробачення-2016» Джамала, волонтер Сергій Притула, а також відомі британці — актор Стівен Фрай і дитяча письменниця й телеведуча BBC Нікола Девіс👆 Вони пропонують дітям не лише слова підтримки, а й цікаві завдання, вправи, ігри та челенджі. Ознайомитися із активностями кампанії можна на кількох платформах: сайт bravekidsukraine.org, Facebook, Instagram, YouTube і TikTok. Кампанія #BraveKidsUkraine є частиною програми «Безпечна школа», яку Фонд Східна Європа реалізує у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Міністерством внутрішніх справ України. Реалізується за підтримки проєкту «Фенікс», що виконується коштом Європейського Союзу.

Спільний рейд

Службою у справах дітей Кам’янецької сільської ради спільно з Ювенальною превенцією Чернівецького районного управління поліції та Соціальним захистом населення здійснено перевірку сімей СЖО, сімей опікунів/піклувальників на готовність до осінньо-зимового періоду та стану забезпечення дітей.

Просвітницький захід

08.09.2023 р. Службою у справах дітей Кам’янецької сільської ради спільно з Ювенальною превенцією Чернівецького районного управління поліції здійснено просвітницький захід у Старововчинецькому ліцеї. З старшокласниками розмовляли про безпечне поводження в інтернеті, систематичне відвідування навчального закладу, недопущення булінгу та порушень дисципліни під час навчального процесу, а також про небезпеку на дорозі, а саме доїзд дітей до школи на мототранспорті, відповідальність дітей та батьків.