Стаття урок безпеки Старововчинецький ліцей

Стаття урок безпеки Старововчинецький ліцей

Рятувальниками Чернівецького районного управління проведено в Старововчинецькому ліцеї урок безпеки, де дітям було розʼяснено про вибухонебезпечні предмети, а також наголошено на правилах пожежної безпеки та дотримання правил безпеки при сигналі « Повітряна тривога».

Служба зайнятості Чернівецької області допомогла знайти роботу для 259 переміщених осіб

Служба зайнятості Чернівецької області допомогла знайти роботу для 259 переміщених осіб

У цьому році до Чернівецької обласної служби зайнятості звернулися та отримали послуги 1469 осіб з числа ВПО, служба зайнятості допомогла знайти роботу для 259 переміщених осіб. В цьому році професійним навчанням охоплено 46 осіб цієї категорії, 14 переселенців брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, 9 – отримали гранти на створення або розвиток власної справи, 23 – отримали ваучери на навчання. Більшість працевлаштованих у Чернівецькому районі – 179 осіб, ці люди працюють фахівцями, бухгалтерами, вчителями, вихователями, продавцями, кухарами та фахівцями із соціальної роботи. У Дністровському районі 63 працевлаштованих ВПО, вони працюють в органах влади та місцевого самоврядування, кухарами, фармацевтами, діловодами, прибиральниками, робітниками фермерського господарства. У Вижницькому районі – 17 ВПО працевлаштовані та працюють підсобними робітниками, укладальниками-пакувальниками, менеджерами (управителями) із збуту, робітниками фермерського господарства та прибиральниками службових приміщень. В минулому році до служби зайнятості звернулися 893 особи, роботу знайшли для 272 осіб, навчання проходили 27 осіб, 12 отримали мікрогранти на створення або розширення бізнесу, а 26 ваучери на навчання або підвищення кваліфікації. Звертаємо увагу роботодавців, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб можна отримати компенсацію https://www.dcz.gov.ua/employer/choiceprofit/vpowar З питань працевлаштування, отримання компенсацій можна отримати інформацію у найближчому центрі зайнятості або за телефоном 0372950211 проконсультують фахівці Чернівецького обласного центру зайнятості. Відділ організаційно-інформаційної роботи Чернівецького обласного центру зайнятості

Понад 460 ветеранів отримали послуги служби зайнятості

Понад 460 ветеранів отримали послуги служби зайнятості

Пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні; професійна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації; навчання за ваучером; започаткування або розвиток власної справи в межах програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» тощо. Цьогоріч послугами обласної служби зайнятості скористалися 467 учасників бойових дій. Працевлаштування. Впродовж січня-серпня 2024 року 60 демобілізованих – працевлаштовані. Нині ветерани працюють на посадах верстатника деревообробних верстатів, охоронника, слюсаря з ремонту транспортних засобів, водія автотранспортних засобів, тракториста тощо. Профнавчання. Цьогоріч за направленням обласної служби зайнятості професійне навчання проходили 8 безробітних ветеранів. Після стажування вони отримали роботу і працюють, зокрема, волочильником дроту, комірником, продавцем-консультантом, робітником фермерського господарства, монтажником-складальником металопластикових конструкцій, верстатниками деревообробних верстатів. Ваучери на навчання. Ваучери на навчання отримали 13 учасників бойових дій, зокрема, на перепідготовку за робітничими професіями тракториста-машиніста с/г (лісогосподарського) виробництва (10 осіб), кухаря (1особа) та на здобуття ступеня магістра за спеціальністю «медицина» (2 осіб). Програма «Грант для ветеранів та членів їхніх родин». Цьогоріч від Державного центру зайнятості отримали 21 позитивне рішення на започаткування чи розвиток ветеранського бізнесу за грантові кошти учасники бойових дій та дружини ветеранів. Завдяки цій грантовій програмі у Чернівецькій області розвивається підприємництво. Отримувачі грантів відкривають кав’ярні, магазини, піцерію, мобільну точку харчування, спортивний клуб, центр раннього розвитку дитини, шиномонтаж для вантажного транспорту, студію танців, овечу ферму; запроваджують бізнес з вирощування та продажу морепродуктів; надають стоматологічні, архітектурні, ритуальні послуги, а також послуги з «Пест контролю». Загальна сума грантових коштів на ветеранський бізнес становить 8,73 млн грн. Більше інформації щодо програми «Грант для ветеранів та членів їхніх родин» можна дізнатися за посиланням https://www.dcz.gov.ua/people/ubd.

Інформація , щодо компенсаційних програм для роботодавців

Інформація , щодо компенсаційних програм для роботодавців

Понад 6,5 млн грн компенсацій отримали роботодавці Чернівецької області Нині діє низка компенсаційних програмам для роботодавців, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій, громадян соціально вразливих верств населення, а також облаштовують робочі місця працевлаштованих людей з інвалідністю. Цьогоріч працедавці Чернівецької області отримали понад 6,5 млн грн компенсацій. Зокрема, за працевлаштування 203 зареєстрованих безробітних 135 роботодавцям компенсували понад 1 млн 280 тис. грн. Відповідно до умов програми кошти спрямовують на покриття фактичних витрат роботодавців у розмірі єдиного внеску, або 50% мінімальної заробітної плати, або 50% на оплату праці за працевлаштування безробітних вразливих категорій. Зокрема, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю або передпенсійного віку, одного з батьків, хто виховує сам дитину до 6 років або дитину з інвалідністю, а також молодь, працевлаштовану на перше робоче місце. Компенсаціями за працевлаштування ВПО скористалися цьогоріч 78 роботодавців. Вони отримали понад 2 млн 455 тис. грн на оплату праці 113 працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб. За облаштування робочих місць 41 працевлаштованої людини з інвалідністю 41 роботодавець отримав понад 2 млн 765 тис. грн компенсацій. Ця програма передбачає компенсацію витрат працедавців на придбання меблів, поручнів та брусів, допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв, брайлівських клавіатур та портативних пристроїв, підйомних платформ для робочих місць, тощо. Дізнатися більше про всі компенсаційні програми для роботодавців можна тут, за посиланням https://dcz.gov.ua/employer/choiceprofit, або телефонуйте (0372)950211.

Оголошення 11.09.2024 року

Оголошення 11.09.2024 року

Відповідно до ухвали Чернівецького окружного адміністративного суду від 02.09.2024 року про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі за №600/3567/24-а, у провадженні Чернівецького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №600/3567/24-а за позовом Державної екологічної інспекції Карпатського округу до Кам`янецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області про визнання протиправним та скасування рішення сільської ради від 30 березня 2022 року №129-023-8/2022 «Про надання дозволу на одноразовий вибір корисних копалин місцевого значення для господарських і побутових потреб Кам’янецької територіальної громади». Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження. Справа розглядатиметься суддею Григораш В.О. одноособово. Адреса Чернівецького окружного адміністративного суду: м. Чернівці, вул. Садова, 1-І.

Центр надання адміністративних послуг «Дія Центр» Кам’янецької сільської ради інформує:

Центр надання адміністративних послуг «Дія Центр» Кам’янецької сільської ради інформує:

Центр надання адміністративних послуг «Дія Центр» Кам’янецької сільської ради інформує: Яка медична допомога гарантована внутрішньо переміщеним особам при інсульті  Медичну допомогу при інсульті можна отримати безоплатно в 226 лікарнях. Повну вартість лікування оплачує Національна служба здоров’я України, незалежно від місця реєстрації чи статусу пацієнта. Тож внутрішньо переміщені особи можуть розраховувати на медичну допомогу в будь-якому куточку країни. Інсульт - це гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє ушкодження тканин мозку. Інсульт стається, зазвичай, раптово. У групі ризику люди, які мають високий кров’яний тиск, хвороби серця, діабет, дисбаланс холестерину, ожиріння тощо. Також фактором ризику є паління – подвоює ризик ішемічного інсульту та збільшує вірогідність геморагічного інсульту в 4 рази. На жаль, багато людей не знають ознак інсульту. Запам’ятати їх можна за абревіатурою МОЗОК: Мовлення. Порушення вимови, сплутаність слів. Обличчя. Раптова асиметрія обличчя або крива усмішка. Запаморочення. Втрата рівноваги, координації при ходьбі, різкий головний біль (ніби від удару). Очі. Раптове погіршення зору, двоїння в очах. Кінцівки. Раптова слабкість, оніміння, частіше з однієї сторони. Немає сил підняти руки. Тож, щоб розпізнати інсульт попросіть людину усміхнутися, сказати просте речення, підняти руку або обидві руки; висунути язик (при інсульті язик може бути викривлений або повернутий).  Проблема з виконанням навіть одного із завдань – може бути ознакою інсульту. Не зволікайте, одразу телефонуйте 103. Повідомте фахівцям екстреної медичної допомоги про характерні ознаки у людини.    Бригада екстреної медичної допомоги доставить пацієнта з підозрою на гострий мозковий інсульт не просто у найближчий медзаклад, а в той, що має договір з НСЗУ на лікування інсульту.  Під час надання екстреної медичної допомоги місце реєстрації та проживання значення немає. Вимагання у внутрішньо переміщеної особи, що екстрено потрапила до лікарні, електронного направлення, оплати благодійних внесків чи окремих обстежень - неправомірні.  Які послуги з безоплатного лікування інсульту отримує пацієнт:  Первинний огляд та оцінка тяжкості стану. Проведення нейровізуалізації при підозрі на гострий мозковий інсульт (не пізніше 60 хвилин з моменту звернення або доставлення пацієнта  з підозрою на гострий мозковий інсульт). Лабораторні дослідження: клінічний і біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз тощо. Усі необхідні інструментальні дослідження. Зокрема, спіральна комп’ютерна томографія (СКТ) головного мозку включно з СКТ- ангіографією та/або МРТ головного мозку включно з неконтрастною МР-ангіографією у цілодобовому режимі.  Тромболітична терапія включно з необхідними ліками при ішемічному інсульті. Ендоваскулярне нейроінтервенційне  втручання. Нейрохірургічна допомога. Динамічне спостереження за функцією ковтання. Проведення консультації логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 72 годин після госпіталізації. Консультації лікарів. Реабілітаційна допомога в гострому періоді. Цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд в стаціонарних умовах. Забезпечення лікарськими засобами, зокрема, для тромболітичної терапії, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів. Своєчасне проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування. Харчування в умовах стаціонару.  Більше про перелік послуг – на сайті НСЗУ nszu.gov.ua, в розділі Громадянам / Безоплатні послуги в Програмі медичних гарантій 2024 / Пріоритетні стаціонарні послуги. Або за посиланням: https://cutt.ly/EemHHHEL.  Як переконатися, що швидка відвезла пацієнта в лікарню, де лікують інсульт? Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77 - оператор підкаже найближчі медичні заклади, що мають договір з НСЗУ на лікування інсульту. за допомогою аналітичної панелі (дашборду) “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. Оберіть зліва у полі фільтрів область, населений пункт та у  “Групу послуг” — “5 Медична допомога при гострому мозковому інсульті”. Карта покаже найближчі лікарні, які діагностують і лікують інсульт. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/SevDHJea    Що робити, якщо в лікарні просять заплатити за медичні послуги, діагностику чи лікарські засоби? Якщо у внутрішньо переміщеної особи вимагали купувати ліки або оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, - це порушення прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку варто подати звернення про порушення: зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 оформити через електронну форму на сайті НСЗУ: оберіть в меню зверху розділ “Громадянам”, далі  - “Зворотній зв’язок. Тут ви можете залишати свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги”. Або перейдіть за посиланням: https://cutt.ly/5eb9XKbN