Чернівецьке районне управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області нагадує!

Чернівецьке районне управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області нагадує!

Чернівецьке районне управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області нагадує! Незабаром Різдвяні та Новорічні свята, що принесуть до кожного будинку радість і надію, зміни на краще в житті. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки. Такі вимоги є і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового Року і Різдва. Новий рік – це свічі, хлопавки й вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. При цьому штучні ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й "розтікаються". Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит. і т.ін. При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які мають протипожежну пропитку (ця інформація вказується на упаковці). Щоб ялинка не впала або не поранила дитину, вона повинна бути правильно зібрана і надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені. На ялинку не можна встановлювати свічі та бенгальські вогні, особливо в об'єднанні з ватним "снігом" і паперовими іграшками. Збирати штучну ялинку потрібно згідно з інструкцією. У процесі складання ялинки не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б'ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику і т.ін). Слід дотримуватися й правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправжні й не сертифіковані електричні вироби. Підключення гірлянд до мережі повинне виконуватися тільки за допомогою штепсельних з'єднань. При виявленні несправності в ілюмінації – нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння, вона повинна бути терміново відключена. Чернівецьке районне управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області нагадує! Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.

Кам'янецька сільська рада висловлює слова щирої вдячності

Кам'янецька сільська рада висловлює слова щирої вдячності

Кам'янецька сільська рада висловлює слова щирої вдячності представникам благодійного фонду «Право на захист» за проявлене милосердя та благодійній допомозі у наданні для найвразливіших верств населення, у вигляді продуктових наборів. Ваша підтримка — свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем простих людей. Добрі справи не залишаються непоміченими, надаючи допомогу в цей нелегкий для всіх нас час, Ви даруєте не просто матеріальні цінності, а даєте надію, що разом ми подолаємо будь-які негаразди. Нехай Ваша щедрість поверниться до Вас сторицею. Бажаємо Вам усіляких гараздів, здоров’я, процвітання і побільше тепла на Вашому життєвому шляху. Щиро вдячні Вам та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю в рамках підтримки нашої громади.

Місто Добра розширює свою діяльність

Місто Добра розширює свою діяльність

Вітаємо! Наш благодійний фонд "Місто Добра" допомагає жінкам та дітям, які постраждали від насилля та війни, а також дітям позбавлених батьківського піклування. У Чернівцях ми маємо свій шелтер, де сьогодні проживає близько 300 людей. 20 листопада на території Міста Добра, ми відкрили реабілітаційний центр та хоспіс для дітей з інвалідністю та дітей, які потребують паліативного піклування. Першочергово реабілітацію та догляд зможуть отримати діти, яких виховує лише один з батьків (опікунів/піклувальників). Всі послуги є безкоштовними. У вкладенні прикріплено офіційний лист, де Ви можете детальніше ознайомитися з послугами, які ми будемо надавати і в загальному з роботою МІста Добра.

ПОВІДОМЛЕННЯ. В.о. голови Глибоцької районної організації Г   .М.Кіфічак

ПОВІДОМЛЕННЯ. В.о. голови Глибоцької районної організації Г .М.Кіфічак

https://rada.info/upload/users_files/04418340/dbecc96976c9b5d1820b5c98b0d6353b.pdfГлибоцька районна організація мисливців і рибалок повідомляє Вас проте, що з 15 листопада 2023 року по ЗО листопада 2023 року будуть проводитись заходи з регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин ( лисиць,вовків, бродячих собак та котів), тобто шляхом відстрілу з метою відбору зразків для лабораторних досліджень на сказ. План - графік проведення даних заходів додається.

-

-

Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року №1099, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/20056, наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВДА №302 від 08 листопада 2023 року «Про організаційно-методичний супровід проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2023/2024 н.р. серед учнів закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти» та з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді упродовж місяця учні закладів загальної середньої освіти Кам’янецької сільської ради будуть брати участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2023/2024 навчальному році. Сьогодні, 17 листопада, на базі Кам’янського ліцею стартувала олімпіада з географії. Переможці І етапу, учні 8-11 класів Кам’янського та Старововчинецького ліцеїв, виконуючи завдання, продемонструють свій інтелектуальний рівень, уміння мислити нестандартно, застосовувати знання в новому середовищі, представлять цікаві ідеї розв’язання непростих географічних задач.

Що таке гепатит А?

Що таке гепатит А?

Гігієна праці: як запобігти інфікуванню гепатитом А на робочих місцях Державна служба України з питань праці, у рамках реалізації превентивних заходів, націлених на належне дотримання роботодавцями так працівниками безпеки та гігієни праці, надає інформаційне роз’яснення, як попередити випадки інфікування гепатитом А на робочих місцях у трудових колективах. Що таке гепатит А? Гепатит А - інфекційне захворювання печінки, яке спричиняється вірусом гепатиту А (HAV). Захворювання за ступенем тяжкості варіює від легкого захворювання, що триває 1-2 тижні, до тяжкого, що призводить до інвалідності. яка триває кілька місяців. Інфекція гепатиту А не викликає хронічного захворювання печінки і рідко призводить до летального результату. Однак може спричинити гостру печінкову недостатність, яка часто є летальною. Чи є гепатит А професійною проблемою? Зазвичай гепатит А не є професійним захворюванням. Але недотримання правил особистої гігієни може призвести до інфікування під час виконання трудових обовʼязків працівниками, котрі контактують із зараженою їжею, водою, тваринами, людьми. Зокрема, працівники харчової промисловості можуть опинитися під загрозою інфікування, якщо вони контактуватимуть із зараженою їжею чи водою. Працівники з активним вірусним гепатитом А не повинні готувати їжу для інших. Медичні працівники не вважаються групою підвищеного ризику для інфікування гепатитом А, якщо вони дотримуються стандартних процедур інфекційного контролю. Як можна запобігти гепатиту А на робочому місці? Профілактика гепатиту А на робочому місці базується на належній гігієні та санітарії. Поширення гепатиту А можна зменшити шляхом: наявності достатніх запасів безпечної питної води; - належного очищення або видалення стічних вод; дотримання правил особистої гігієни, зокрема регулярне миття рук; уникнення спільного використання речей, наприклад рушників. Ретельне миття рук є надзвичайно важливим для запобігання захворюванням. Працівники повинні бути проінформовані про використання, за потреби, відповідного захисного одягу та про його регулярну заміну. Їх також потрібно поінформувати про необхідність частого миття рук перед їжею, питтям або курінням. Які симптоми гепатиту A? Троє з чотирьох інфікованих вірусом гепатиту А мають симптоми. Коли симптоми розвиваються, вони включають лихоманку, втому, втрату апетиту, нудоту, біль у животі, темну сечу та пожовтіння шкіри та очних яблук (жовтяниця). У дорослих ознаки та симптоми проявляються частіше, ніж у дітей. Інфіковані особи можуть поширювати вірус за 2 тижні до появи симптомів і до 2 тижнів після зникнення симптомів. Інфікована людина, котра не має симптомів, теж може поширювати вірус. Докладно - як запобігти гепатиту А на робочому місці - на інформпорталі Держпраці: https://www.pratsia.in.ua/safe_work.php